Bitfountain

Yükleniyor...

Hizmetlerimiz

Mining Pool
Mining Havuzu

Kripto para madencilerinin, ortak bir ağ üzerinde işlem gücünü paylaştıkları, ödülü eşit bir şekilde paylaşmak için, bir blok bulma olasılığının katkıda bulunduğu işe oranla, işlem gücünün bir araya getirilmesidir. Çünkü Kripto para madencilerinin artmasıyla mevcut algoritmaya bağlı olarak kripto para çıkarma zorluğu, bir solo madencinin 1 birim kripto para kazanması yüzyıllar alabileceği noktaya kadar yükseldi. Bu sorunun çözümü için de, madencilerin kaynaklarını bir araya getirmeleri ve böylece daha verimli çalışabilen Mining Pool sistemi

Mining Machine
Mining Makinesi

Kripto para kazanmak için kullanılan bir bilgisayarlardır. Bu tür bilgisayarlar profesyonel bir madencilik kristal ünitesine sahiptir. Genellikle ekran kartlarının kapasitelerini normal bilgisayarlardan daha çok zorlayan bir yöntemle çalışır ve çok miktarda elektrik tüketir. Kullanıcı mining makinesine yazılımı indirir ve özel algoritmayı çalıştırır. Uzak sunucuyla bağlandıktan sonra sürekli iletişim halinde kalarak kripto para kazanmaya çalışır. Bu Mining makinelerinin işlem gücü Terahash/saniye (Th/s) ile ifade edilir.

Bitcoin Exchange
Bitcoin Exchange

Kullanıcıların aralarında Kripto para alım satımı yapabileceği, yüksek güvenliliğe sahip dijital bir platformdur. Kullanıcılar, Exchange sitesi aracılığıyla, Kripto paralarını satmak istediği fiyata dijital Exchange platformuna koyar. Kripto para almak isteyen kullanıcılar almak istediği kripto parayı, Exchange platformuna konan en düşük fiyata alırlar ve aldığı Kripto para hesabına aktarılır ve işlem gerçekleşmiş olur. Fiyatı yükseldiğinde kullanıcı kripto parasını satarak kar eder. Böylece kripto paralar döviz, altın gibi bir yatırım aracı haline gelmiştir.

Blockchain Media
Blockchain Medyası

Blockchain teknolojisini eğlenceli şekilde ve basit bir dille Türkiye’ye tanıtmak ve yaygınlaştırmak.
Nasıl yatırım yapılacağı hakkında detaylı bilgileri anlatmak, kripto paralar ve Blockchain hakkında en son gelişmelerden Haberdar olmanızı sağlamaktır.